Kianoush_asa001

برگزاری مراسم گرامیداشت کیانوش آسا بر سر مزارش؛ به مناسبت روز دانشجو

چهارشنبه, ۱۶ آذر ۱۳۹۰

در آستانه روز دانشجو، مراسم گرامیداشت کیانوش آسا، توسط هم دانشگاهیان وی و جمعی از فعالین مدنی کرمانشاه بر سر مزار وی برگزار شد.

به گزارش دانشجونیوز، ظهر روز گذشته ١۵ آذر ماه، مصادف با روز عاشورا، عده ای از همکلاسی های کیانوش آسا در کنار جمعی از فعالین مدنی کرمانشاه، مردم کرمانشاه و خانواده وی با حضور بر سر مزار کیانوش آسا یاد و خاطر آن شهید را گرامی داشتند.

 

شهید کیانوش آسا از دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه علم و صنعت، تحصیلات دوره کارشناسی خود را در دانشگاه رازی کرمانشاه گذرانده بود. وی در پی اتفاقات پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ٨٨، در تظاهرات ٢۵خرداد آن سال، به ضرب دو گلوله جان خود را از دست داد. لازم به ذکر است که در دو سال گذشته نیز به مناسبت روز دانشجو مراسمی بر سر مزار وی برگزار شده بود.

 

فشار بر خانواده دانشجویان جانباخته در حوادث پس از انتخابات برای سکوت و عدم برگزاری مراسم سالگرد دانشجویان، پس از گذشت دو سال هم چنان ادامه دارد. چندی پیش، در اواخر آبان ماه نیز عزیز دانشور آسا، برادر شهید کیانوش آسا، برای مدتی بازداشت شده بود. وی از فعالین مدنی کرمانشاه و دبیر جبهه ی سبز کرمانشاه (صلح سبز) می باشد.

Advertisements